2012 թվականին «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-նմտադիր է անցկացնել բավականին պահպանողական վարկային քաղաքականություն`պահպանելով առկա վարկային պորտֆելը բարձր մակարդակի վրա: Այսպիսով` մինչև 2012 տարեվերջ բանկը մտադիր է ավելացնել իր վարկային պորտֆելը 24.1%-ով կամ 48.6 մլն ԱՄՆ դոլարով:
Ընթացիկ տարում իրավաբանական անձանց վարկավորման ծավալը կավելանա մինչև 185.4 մլն ԱՄՆ դոլար (նախորդ տարվա միևնույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելանալով 14.8%-ով), ֆիզիկական անձանցը` մինչև 64.7 մլն ԱՄՆ դոլար (ավելացում 68.5%-ով): Վարկային պորտֆելի ընդլայնումն իրականացվելու է միջազգային ծրագրերի, տեղական շուկայական միջոցների, ինչպես նաև կանոնադրական կապիտալի համալրման հաշվին: 31.12.11թ. դրությամբ բանկի հաճախորդներին տրամադրված վարկերն ու փոխառությունները կազմել են 74,538,004 հազ. դրամ` 2010թ. միևնույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելանալով 52.0%-ով կամ 25,513,250 հազ. դրամով: Այս մասին հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:

24 Февраль 2012 - 09:10 AMT
«Арэксимбанк –группа Газпромбанка» планирует обеспечить рост кредитного портфеля до 92,5 млрд. драмов до конца 2012 года
В 2012 году ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» намерен проводить достаточно консервативную кредитную политику, поддерживая имеющийся кредитный портфель на качественно высоком уровне. Таким образом, до конца 2012 года банк планирует обеспечить рост кредитного портфеля на 24.1% или на 48.6 млн. долларов США. В 2012 году намечается довести объем кредитования юридических лиц до 185.4 млн. долларов США (увеличение по сравнению с предыдущим годом на 14.8%), физических лиц – до 64.7 млн. долларов США увеличение (на 68.5%). Нарастить портфель планируется в рамках международных программ, за счет ресурсов с местного рынка, а также за счет пополнения уставного капитала.
По состоянию на 31 декаброя 2011 года кредитные и прочие займы, выданные клиентам банка, составили 74,538,004 тыс. драмов, увеличившись по сравнению с тем же периодом 2010 года на 52.0% или на 25,513,250 тыс. драмов, сообщает пресс-служба банка.