Ապահովագրական «ԻՆԳՈ Արմենիա» և «ԿԱՍԿԱԴ Ինշուրանս» ընկերությունները հայտարարել են միավորման գործընթաց սկսելու մասին: «Մեր գործարքի նպատակը հետևյալն է` ապահովագրական շուկան ստանում է պրոֆեսիոնալ մեծ պոտենցիալով աննախադեպ խոշոր ընկերություն, որը ապահովագրական ծառայություններ է մատուցելու միջազգային մակարդակով»,-փետրվարի 24-ին Երևանում հայտարարել է >«ԻՆԳՈ Արմենիա» ապահովագրական ընկերության գործադիր տնօրեն Լևոն Ալթունյանը:
Գործարքի «գնի» մասին խոսել խուսափելով`Լևոն Ալթունյանը հայտարարել է, որ արդյունքներին կարելի է սպասել 2012թ առաջին եռամսյակի ավարտին:
Լևոն Ալթունյանը հավելել է, որ միավորման արդյունքում կձևավորվի պրոֆեսիոնալների գործակալական լայն ցանց, ոնքեր կմատուցեն որակյալ ծառայություններ, ինչպես նաև կստեղծվի ամուր, հաստատուն ֆինանսական հիմք:

Страховые компании «ИНГО Армения» и «КАСКАД Иншуранс» объявили о начале процесс объединения. «Цель нашей сделки – страховой рынок получает беспрецедентно крупную компанию с большим профессиональным потенциалом, которая будет предоставлять страховые услуги на мировом уровне», – сказал 24 февраля в Ереване исполнительный директор страховой компании “ИНГО Армения” Левон Алтунян.
Воздержавшись о «цене» сделки, он сообщил, ее окончание можно будет ожидать к концу первого квартала 2012 года.
Левон Алтунян добавил, что в результате объединения будет сформирована широкая агентская сеть профессионалов, которые будут предоставлять качественные услуги, а также будет создана прочная консолидированная финансовая основа.