Փետրվարի 20-24-ը արտարժույթի ներբանկային շուկայում հայաստանյան բանկերի կողմից գնվել է 54,942,348 ԱՄՆ դոլար 388.51 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 77,540,924 ԱՄՆ դոլար 389.67 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 5,550,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 389.74 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 100,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 389.5 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Փետրվարի 13-19-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 23.7 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 52.2 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

24 Февраль 2012 - 12:31 AMT
С 20 по 24 февраля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 54,942,348 долларов США по 388.51 драма/1 доллар США и продано 77,540,924 долларов США по 389.67 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 5,550,000 долларов США по 389.74 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 100,000 долларов США по 389.5 драма/1 доллар США.
С 13 по 19 февраля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 23.7 млрд драмов, а долларовых кредитов – 52.2 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.