2011-ին Արարատի մարզում արտադրվել է 2400 տոննա ձուկ: Այդ մասին փետրվարի 28-ին Երևանում մամլո ասուլիսում հաղորդել է Արարատի մարզպետ Էդիկ Բարսեղյանը: «Մարզում գործում են 134 ձկնաբուծական տնտեսություններ, որոնք արտադրել են 2ս400 տոննա ձուկ»,- ասել է նա: Միաժամանակ նա դժվարացել է նշել մարզում արտադրվող ձկնաբուծական արտադրանքի արտահանման ծավալները:
Բարսեղյանը նաև հաղորդել է, որ այսօրվա դրությամբ Արարատի մարզը բախվում է խորքային ջրերի օգտագործման լուրջ խնդրի հետ, որոնք անհրաժեշտ են ոռոգման համար: «2011-ին մենք տեղադրել ենք 30 պոմպակայաններ, ինչը բավական ծախսատար գործ է»,- ասել է նա:

В Араратской области в 2011 году было произведено 2400 тонн рыбы. Об этом 28 февраля на пресс-конференции в Ереване сообщил губернатор области Эдик Барсегян. «В области действует 134 рыбоводческих хозяйств, которые произвели 2 400 тонн рыбы», – сказал он. При этом он затруднился назвать объемы экспорта рыбоводческой продукции, произведенной в области.
Эдик Барсегян также сообщил, что на сегодняшний день Араратская область сталкивается с серьезной проблемой использования глубинных вод, необходимых для орошения. «В 2011 году нам пришлось установить 30 насосных станций, что является достаточно затратным делом», – добавил он.