Մարտի 1-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,590 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 388.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 388,25դրամ:
Մարտի 1-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.57 դրամ` փետրվարի 29-ի համեմատ նվազելով 0.18 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 518.27 դրամ` կրճատվելով 5.07 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.09 կետով` կազմելով 13.28 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 1 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 3,590 млн. драмов по среднему курсу 388,25 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 388,25 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 1 марта составил 388,57 драма, сократившись по сравнению с 29 февраля на 0.18 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 518,27 драма, сократившись на 5.07 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,09 п.п. – 13,28 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.