Մարտի 2-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 650 հազ. ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 388.75դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 388.75 դրամ:
Մարտի 2-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.93 դրամ` մարտի 1-ի համեմատ ավելանալով 0.36 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 515.41 դրամ` նվազելով 2.86 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.02 կետով` կազմելով 13.26 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

2 Март 2012 - 12:19 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 2 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 650 тыс. драмов по среднему курсу 388,75 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 388,75 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 2 марта составил 388,93 драма, увеличившись по сравнению с 1 марта на 0.36 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 515,41 драма, сократившись на 2.86 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,02 п.п. – 13,26 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.