«Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ի հրապարակված տարեկան շահույթը մինչև հարկումը կազմել է 8.3 միլիարդ ՀՀ դրամ, ինչը 40%-ով բարձր է 2010 թվականի համադրելի ցուցանիշից: Այդ մասին մարտի 5-ին Երևանում լրագրողներին է հայտնել բանկի գլխավոր ֆինանսական տնօրեն Գևորգ Թառումյանը: Ըստ նրա, բանկի ակտիվներն աճել են 23.5%-ով` կազմելով 179 միլիարդ ՀՀ դրամ: Հաճախորդներին տրված համախառն վարկերը աճել են 25.7%-ով` կազմելով 108 միլիարդ ՀՀ դրամ, որից իրավաբանական անձ հաճախորդներին տրամադրված վարկերը կազմել են 86.5 միլիարդ ՀՀ դրամ: Վերջինս 34%-ով բարձր է 2010 թվականի համադրելի ցուցանիշից:
Տնօրենը հավելել է նաև, որ հաճախորդների ավանդները 2011 թվականի դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ նախորդ տարվա համեմատ աճել են 14.4%-ով` կազմելով 120 միլիարդ ՀՀ դրամ: Բանկը 2011 թվականի ընթացքում վճարել է 1.1 միլիարդ ՀՀ դրամ շահաբաժիններ 2010 թվականի արդյունքներով: Վճարված հարկերի ընդհանուր գումարը կազմել է ավելի քան 2.9 միլիարդ դրամ, աճը նախորդ տարվա համեմատ` 145%:
Միաժամանակ բանկիրը հավաստիացրել է, որ բանկը բավականին մեծ լիկվիդայնություն ունի և ամեն տարի համապատասխան սթրես-թեստեր է անցկացնում:
Անդրադառնալով Ինտերնետ ու հեռախոսային բանկինգին՝ Գևորգ Թառումյանն ասել է, որ Հայաստանում այդ ոլորտում աճ է արձանագրվում: Մասնավորապես, ըստ նրա, 2010թ. ի վեր այդ ոլորտում օգտատերերի քանակը 15 500-ից աճել է մինչ 22 800:
Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ը արժանացել է բրիտանական The Banker պարբերականի կողմից անցկացվող «2011 թվականի Տարվա Բանկը» մրցանակաբաշխության «Տարվա Բանկը Հայաստանում» մրցանակին (Լոնդոն, նոյեմբեր 2011թ.):
Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը Global Finance ամսագրի կողմից ճանաչվել է Հայաստանում «Լավագույն բանկը Հայաստանում» (Նյու-Յորք, մարտ 2011թ.):
«Մեծ գոհունակությամբ պետք է նշեմ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ի կողմից 2011 թվականին արձանագրված հաջողությունը` բանկային ոլորտում և իր պատմության ընթացքում ամենաբարձր շահույթը: Էյչ-Էս-Բի-Սի-ն պահպանում է իր ամուր դիրքերը այս չափազանց մրցակցային շուկայում, և մեր հստակ ռազմավարությունն ու կատարված աշխատանքը 2012 թվականին դինամիկ աճի հույս են ներշնչում», – նշել է «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»–ի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:

Опубликованная до налогообложения прибыль ЗАО «HSBC Банк Армения» в 2011 году увеличилась на 40% по сравнению с 2010 годом и составила 8,3 млрд. драмов. Об этом 5 марта на пресс-конференции в Ереване сообщил генеральный финансовый директор банка Геворг Тарумян. По его словам, активы банка за отчетный период выросли на 23,5%, составив 179 млрд. драмов, совокупные кредиты, выданные клиентам, выросли на 25,7%, составив 108 млрд. драмов, из которых 86,5 млрд. драмов – кредиты, выданные юридическим лицам, что на 34% выше показателя 2009 года. При этом вклады клиентов в 2011 года увеличились на 14,4% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, составив 120 млрд. драмов.
Генеральный финансовый директор добавил, что в течение 2011 году банк уплатил дивиденды на общую сумму в 1,1 млрд. драмов. Более того, ЗАО «HSBC Банк Армения» продолжает удерживать лидирующие позиции среди крупных налогоплательщиков Армении, и в 2011 году банк уплати в госбюджет республики налогов на сумму в 2,9 млрд. драмов, что на 145% больше показателя за 2010 год.
Одновременно банкир заверил, что ЗАО «HSBC Банк Армения» на сегодняшний день обладает достаточно высокой ликвидностью, в частностью, драмовой, и ежемесячно проводит соответствующие стресс-тесты.
Касаясь таких услуг, как Интернет и телефонный банкинг, Геворг Тарумян отметил, что в Армении отмечается рост пользователей этих услуг. В частности, по его словам, начиная с 2010 года после внедрения данных услуг, число их пользователей возросло с 15 500 до 22 800 клиентов.
Помимо финансовых успехов, ЗАО «HSBC Банк Армения» банк удостоился высоких наград со стороны ведущих международных изданий, таких как The Banker, Global Finance.