2012թ մայիսին «HSBC Բանկ Հայաստանը» կբացի ստսուս-գրասենյակ մայրաքաղաքի փոքր կենտրոնում: Այս մասին մարտի 5-ին կայացած մամուլի ասուլիսին հայտարարել է բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Աստրիդ Քլիֆֆորդը:
«Դա կլինի առանձին գրասենյակ, առավել արժեքավոր հաճախորդների համար»,-ասել է նա:
Կապված հաճախորդների բազայի ընդլայնման և ծառայությունների որակի բարձրացման հետ մեկտեղ, բանկը կդիտարկի ևս մեկ նոր գրասենյակի բացումը 2012թ երկրորդ կեսին:
Ինչ վերաբերում է հանրապետության մարզերում բանկի ներկայությանը, ապա այստեղ «HSBC Բանկ Հայաստանը» անընդհատ հետազոտություններ է իրականացնում, և, հնարավոր է, 2013թ մասնաճյուղ բացի: Սակայն դա մեծ մասամբ կախված կլինի այս կամ այն մարզի զարգացվածության մակարդակից:
Բանկի ծրագրերում է առաջիկա երկու շաբաթների ընթացքում վարկային պլաստիկ քարտերի ապահովագրական ծառայության ներմուծում, խուսափելու համար անօրինական գործարքներից, հատկապես արտասահմանում, որտեղ դրանց քանակը վերջին շրջանում ավելացել է:

В мае 2012 года ЗАО «HSBC Банк Армения» планирует открыть статус-офис в малом центре Ереване. Об этом 5 марта на пресс-конференции в Ереване сообщила генеральный исполнительный директор ЗАО «HSBC Банк Армения» Астрид Клиффорд. «Это будет отдельный офис для наиболее ценных клиентов», – сказала она.
Однако в зависимости от роста клиентской базы и повышения качества услуг банк будет рассматривать возможность открытия еще одного офиса во второй половине 2012 года.
Что же касается присутствия банка в регионах Армении, то здесь «HSBC Банк Армения» провидит постоянные исследования, и возможно в 2013 году откроет филиал, однако это будет в большей степени зависть от уровня развития того или иного региона.
В планы банка в ближайшие две недели входит также внедрение услуги страхования по кредитным пластиковым картам, чтобы избежать нелегальных сделок, особенно за рубежом, где их число за последнее время участилось.