2012 թվականին «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ հաճախորդներից ներգրաված ավանդային պորտֆելը նախատեսել է նախորդ տարվա համեմատ ավելացնել ավելի քան 30 տոկոսով` հասցնելով այն 26 մլրդ դրամի: Ինչպես հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը, ընդհանուր ավանդային պորտֆելում գերակշռող կմնան ֆիզիկական անձանցից ներգրաված ավանդները, որոնք կկազմեն 23 մլրդ դրամ` 28 տոկոսով գերազանցելով 2011 թվականի ցուցանիշը: Բանկը 2012 թվականին նախատեսել է վարկային պորտֆելն ավելացնել մոտ 20 տոկոսով` հասցնելով այն 45 մլրդ դրամի: Նախատեսվում է նաև 11%-ով ավելացնել ընդհանուր ակտիվները:
«Ընդհանուր առմամբ 2011 թվականին Բանկը լուծել է իր արջև դրված զարգացման խնդիրները, հուսով եմ որ 2012 թվականին Բանկին կհաջողվի հասնել պլանավորված ցուցանիշներին նույնպես”- նշեց «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ Բյուջեի կազմման և հսկողության վարչության պետ` Հարություն Բաբայանը:

5 Март 2012 - 11:14 AMT
В 2012 году ЗАО «Банк Анелик» планирует увеличить депозитный портфель на более чем 30% по сравнению с прошлым годом, доведя его до 26 млрд драмов. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, в общей структуре депозитного портфеля будут преобладать депозиты физических лиц, которые составят 23 млрд драмов, увеличившись по сравнению с показателем 2011 года на 28%.
По словам начальника управления по составлению и контролю бюджета «Банка Анелик» Арутюна Бабаяна, банк также планирует в 2012 году увеличить кредитный портфель на 20%, доведя его до 45 млрд драмов, в то же время предусматривается увеличение общих активов на 11%.