Մարտի 3-ին Կոնվերս Բանկի գլխամասային գրասենյակում կայացավ «Երևան» ժամկետային ավանդի խաղարկությունը, որի արդյունքում ավանդատուներից 5 հաջողակները շահեցին 5 գրամանոց 999.9 հարգի ոսկու ձուլակտորներ: Ինչպես հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը, խաղարկությունը կազմակերպվել էր վիճակահանության սկզբունքով, որին մասնակցում էին «Երևան» ավանդ ներդրած բոլոր հաճախորդները: «Երևան» ժամկետային ավանդը մեկնարկել էր 2011թ. հոկտեմբերի 10-ին և նվիրված էր Էրեբունի-Երևանի տոնին:
Ակցիայի շրջանակներում ավանդատուներին տրվել էր ոչ միայն ոսկու ձուլակտորների խաղարկությանը մասնակցելու հնարավորություն, այլև առանց տարեկան սպասարկման վարձի տրամադրվել էին տարբեր քարտատեսակներ:
Մարտի 1-ից «Երևան» ավանդին փոխարինելու է եկել նոր` «Արև» ավանդային ակցիան: Սա ժամկետային ավանդային ակցիա է, որը հնարավորություն է տալիս ընդունելու ավանդներ ՀՀ դրամով` 12 ամիս ժամկետով, 12 տոկոս տոկոսադրույքով և տոկոսների ժամկետի վերջում վճարմամբ:

По итогам розыгрыша акции в рамках депозита «Ереван», проведенного ЗАО «Конверсбанк» 3 марта, 5 вкладчиков получили 5 г золотые слитки 999.9 пробы.
Как сообщает пресс-служба банка, в розыгрыше приняли участие все вкладчики депозита «Ереван». Конверсбанк объявил о начале приема депозита с 10 октября 2011 года по случаю празднования дня города Эребуни-Ереван. В рамках проводимой акции вкладчикам была предоставлена возможность принять участие в розыгрыше золотых слитков, а также выданы разные виды пластиковых карт без оплаты за их годовое обслуживание.
Более того, согласно сообщению, с 1 марта 2012 года на смену депозита «Ереван» банк предлагает воспользоваться акцией по вкладу «Арев», в рамках которой клиент получит 12% годовых со сроком действия вклада в течение 12 месяцев.