Մարտի 7-11-ը Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը (ՀԱՄՀ) տեղական 16 զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ ներկայացնելու է ՀՀ-ն Գերմանիայում կայանալիք «ITB’2012» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին: Ինչպես տեղեկացրել են ՀԱՄՀ-ում, այս տարի ցուցահանդեսին մասնակցելու են շուրջ 180 երկրների ներկայացուցիչներ, ակնկալվում են շուրջ 170 հազար այցելուներ:
«ITB’2012»-ի շրջանակներում նախատեսված է ՀԱՄՀ գործադիր տնօրեն Արման Խաչատրյանի հանդիպումը Համաշխարհային զբոսաշրջային կազմակերպության (UNWTO) գլխավոր քարտուղար Թալեբ Ռիֆայի հետ եւ մասնակցությունը «Մեծ մետաքսե ճանապարհ» զբոսաշրջային երթուղու զարգացմանն ուղղված «UNWTO»-ի նախարարական հանդիպմանը:

Фонд национальной конкурентоспособности Армении (ФНКА) совместно с 16 местными туристическими компаниями 7-11 марта будет представлять Армению на международной туристической выставке «ITB’2012» в Германии.
Как отмечается в сообщении ФНКА, в выставке в этом году будут участвовать представители 180 стран, ожидается около 170 тысяч посетителей.
В рамках «ITB’2012» запланирована встреча исполнительного директора ФНКА Армана Хачатряна с генеральным секретарем Всемирной туристической организации (UNWTO) Талебом Рифаи.
Помимо этого, Арман Хачатряна примет участие в министерской встрече «UNWTO», направленной на развитие туристического маршрута «Большой шелковый путь».