Մարտի 7-11-ը Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը (ՀԱՄՀ) տեղական 16 զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ ներկայացնելու է ՀՀ-ն Գերմանիայում կայանալիք «ITB’2012» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին: Ինչպես տեղեկացրել են ՀԱՄՀ-ում, այս տարի ցուցահանդեսին մասնակցելու են շուրջ 180 երկրների ներկայացուցիչներ, ակնկալվում են շուրջ 170 հազար այցելուներ:
«ITB’2012»-ի շրջանակներում նախատեսված է ՀԱՄՀ գործադիր տնօրեն Արման Խաչատրյանի հանդիպումը Համաշխարհային զբոսաշրջային կազմակերպության (UNWTO) գլխավոր քարտուղար Թալեբ Ռիֆայի հետ եւ մասնակցությունը «Մեծ մետաքսե ճանապարհ» զբոսաշրջային երթուղու զարգացմանն ուղղված «UNWTO»-ի նախարարական հանդիպմանը:

From March 7-11, the National Competitiveness Foundation of Armenia jointly with 16 local tour companies will represent Armenia at International Tourism Fair in Germany ITB 2012.
The fair will bring together representatives from 180 countries and about 170 visitors, message of National Competitiveness Foundation of Armenia says.
In the framework of ITB 2012, meeting between CEO of the foundation Arman Khachaturyan and Taleb Rifai, Secretary-General of the World Tourism Organization (UNWTO) is planned.
Mr. Khachaturyan will also participate in UNWTO ministerial meeting aimed at development of Great Silk Road tourist route.