Մարտի 7-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 9,55 մլն ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք`390.17դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 389.25 դրամ:
Մարտի 7-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 389.79 դրամ` մարտի 6-ի համեմատ ավելանալով 0.92 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 512.18 դրամ` նվազելով 0.47 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.04 կետով` կազմելով 13.12 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

7 Март 2012 - 12:39 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 7 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 9,55 млн. драмов по среднему курсу 390,17 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 389,25 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 7 марта составил 389,79 драма, увеличившись по сравнению с 6 марта на 0.92 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 512,18 драма, сократившись на 0.47 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,04 п.п. – 13,12 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.