Այսօր «Արմավիա» ընկերության կոմերցիոն տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Յանա Մուրադխանյանը, անդրադառնալով Ռոսավիացիայի հետ ունեցած խնդրին, նշել է, որ դա անցյալ շաբաթվա գործադուլի հետ որևէ կապ չուներ. «Ցանկացած ավիաընկերություն ունենում է պարտքեր և որոշակի ժամկետներում պետք է այդ պարտքերը փակի»: Կոմերցիոն տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարը նաև չկարողացավ մեկնաբանել լուրերն այն մասին, թե իբր ավիաընկերությունում արդեն 4 ամիս է աշխատավարձ չի տրվում, ասելով, որ չի կարող պատասխանել նման հարցերի:
Խոսելով «Արմավիա»-ի հնարավոր սնանկ հայտարարվելու մասին` Մուրադխանյանը նշեց, որ նման իրադրությունում ընկերությունը դեռ որոշ ժամանակ աշխատելու է և բոլոր պարտավորությունները կատարելու է, այդ թվում՝ վաճառված տոմսերի փոխհատուցում:
Ինչ վերաբերվում է մարտի սկզբի զեղչերը հետագայում չեղյալ հայտարարելու խնդրին, Մուրադխանյանը նշեց, որ դա պայմանավորված էր «Աերոֆլոտով», որն իր հերթին էլ ավելի է իջեցրել տոմսերի գները: Ավիաընկերության ներկայացուցչի խոսքով, կողմերը պայմանավորվել են այլևս նման զեղչեր չհայտարարել: PanARMENIAN-ի թղթակցի այն դիտարկմանը, որ դա նորմալ է, երբ կա առողջ մրցակցությունը, Մուրադխանյանը նշել է, որ «Աերոֆլոտը» այնքան էր իջեցրել գները, որ «Արմավիան» պարզապես տանուլ կտար:
Մարտի 6-ին «Արմավիա» ավիաընկերությունը անժամկետ գործադուլ էր հայտարարել, որը տևեց մեկ օրից պակաս: Ավիաընկերությունը գործադուլը բացատրում էր «Զվարթնոցի» գնային քաղաքականությամբ, ապա օրվա մեջ տեղեկատվություն տարածվեց, որ «Արմավիա»-ին արգելված է հատել Ռուսաստանի տարածքը պարտքերի պատճառով: Ավելի ուշ Ռոսավիացիան «Արմավիա»-ին ժամկետ նշեց մինչև մարտի 20, իսկ «Զվարթնոց»-ի հետ բանակցություններ սկսվեցին:

12 марта и. о. коммерческого директора компании “Армавиа” Яна Мурадханян, касаясь темы проблем с российской компанией “Росавиация”, отметила, что это не имеет никакой связи с забастовкой, объявленной на прошлой недележ: “У любой авиакомпании могут быть долги, и она обязана в определенные сроки погасить эти долги”. И. о.
коммерческого директора не смогла прокомментировать слухи о том, что сотрудники компании вот уже 4 месяца не получают зарплаты.
Говоря о возможном банкротстве авиакомпании, Яна Мурадханян сказала, что даже в подобной ситуации компания продолжит работу, пока не исполнит взятые на себя обязательства, в том числе и возмещение ущерба за реализованные билеты.
6 марта армянская авиакомпания "Армавиа" объявила бессрочную забастовку. Забастовка связана с повышением цен на обслуживание со стороны ереванского аэропорта "Звартноц". “Росавиация” из-за многочисленных долгов “Армавии” запретила совершать полеты в Россию и пересекать воздушное пространство РФ. Позднее “Росавиация” продлила срок погашения долгов до 20 марта, а с аэропортом “Звартноц” переговоры уже начаты.