2011թ աճել է բողոքների թիվը, որոնք ուղղվել են Հայաստանի ֆինանսական հաշտարարի համակարգին`Հայաստանի բանկերի համեմատությամբ: Այս մասին Երևանում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակի ղեկավար Փիրուզ Սարգսյանը:
Ըստ նրա, նախորդ տարվա գրասենյակին ուղղված բանկերի նկատմամբ բողոքների թիվը կազմել է 62, ընդ որում, 23 բողոքներ վերաբերում էին վարկային գործարքներին, 25-ը` բանկային քարտերին, 11-ը` ավանդներին:
Ինչ վերաբերում է ապահովագրական ընկերությունների վերաբերյալ գրասենյակին ուղղված բողոքներին, ապա դրանց ընդհանուր քանակը 68 է: Բողոքները մեծ մասամբ վերաբերում են ԱՊՊԱ-ին` 39, ԿԱՍԿՈ-ին` 13, բժշկական ապահովագրությանը` 10, զբոսաշրջային` 2, դժբախտ պատահարների` 2 և 2 բողոք` կապված ունեցվածքի ապահովագրության հետ:

The number of claims lodged to the office of the financial system mediator in Armenia has seen a rise in 2011 in terms of complaints against insurance companies.
Head of the office of Armenia’s Financial System Mediator, Piruz Sargsyan told a press conference in Yerevan that their office got 62 claims against banks in 2011, 23 of them relating to credit cards, 25 to bank card deals and 11 referring to deposit deals.
As to claims lodged against the insurance companies, they amounted to 68 in total, Sargsyan informed.
Here claims against OSAGO prevail, totalling to 39 while KASKO counts 13. There are 2 claims on tourist visits, 2 on accidents and 2 complaints related to property insurance.