Մարտի 5-16-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 134,962,614 ԱՄՆ դոլար 388.77 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 136,615,506 ԱՄՆ դոլար 389.83 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 27,830,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 389.56 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,250,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 389.66 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Փետրվարի 27-ից մարտի 11-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 53.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերիծավալը՝ 94.1 մլն ԱՄՆ դոլար: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

С 5 по 16 марта на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 134,962,614 долларов США по 388.77 драма/1 доллар США и продано 136,615,506 долларов США по 389.83 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 27,830,000 долларов США по 389.56 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 2,250,000 долларов США по 389.56 драма/1 доллар США.
С 27 февраля по 11 марат объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 53.3 млрд драмов, а долларовых кредитов – 94.1 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.