ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 20-ին ստորագրել է հրամանագիր «Արցախբանկ» փակ բաժնետիրական ընկերությունում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության քաղաքացիների` 1993 թվականից արժեզրկված ավանդների նախնական փոխհատուցման մասին:
Համաձայն հրամանագրի` կառավարությանը հանձնարարվել է ապահովել մինչեւ 1971 թվականը ծնված քաղաքացիների, ինչպես նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության համար զոհված զինծառայողների եւ պատերազմի առաջին խմբի հաշմանդամների ավանդների նախնական փոխհատուցման իրականացումը«Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2012 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքով նախատեսված գումարների սահմաններում: Այս մասին հաղորդում է Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

On March 20, Artsakh Republic President Bako Sahakyan signed a decree on preliminary compensation of NKR citizens’ devalued deposits in Artsakh Bank CJSC since 1993.
According to the decree, from the financial means allocated under the law “On 2012 State Budget” the government has been entrusted to provide preliminary compensation of deposits belonging to citizens born before 1971 as well as citizens perished during the defense of the NKR and individuals of first disability group, Central Information Department of the Artsakh President's Office reported.