ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 20-ին ստորագրել է հրամանագիր «Արցախբանկ» փակ բաժնետիրական ընկերությունում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության քաղաքացիների` 1993 թվականից արժեզրկված ավանդների նախնական փոխհատուցման մասին:
Համաձայն հրամանագրի` կառավարությանը հանձնարարվել է ապահովել մինչեւ 1971 թվականը ծնված քաղաքացիների, ինչպես նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության համար զոհված զինծառայողների եւ պատերազմի առաջին խմբի հաշմանդամների ավանդների նախնական փոխհատուցման իրականացումը«Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2012 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքով նախատեսված գումարների սահմաններում: Այս մասին հաղորդում է Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

20 Март 2012 - 10:34 AMT
20 марта президент Республики Арцах Бако Саакян подписал указ о предварительной компенсации обесцененных с 1993 года вкладов граждан НКР в ЗАО «Арцахбанк».
Согласно указу, в рамках средств, предусмотренных законом «О государственном бюджете НКР за 2012 год», правительству республики поручено обеспечить предварительную компенсацию вкладов граждан, родившихся до 1971 года, а также погибших во время защиты НКР и инвалидов войны первой группы. Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.