Մարտի 21-24-ը Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը տեղական 8 զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ, ներկայացնելու է Հայաստանը ՌԴ մայրաքաղաք Մոսկվայում կայանալիք «MITT» 2012 միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին:
Ըստ ԱՄՀ մամուլի ծառայության հաղորդագրությունում, այն Ռուսաստանի ամենամեծ ցուցահանդեսն է, և նախատեսվում է, որ այս տարի «MITT» ցուցահանդեսին մասնակցելու են շուրջ 3000 ընկերություններ և շուրջ 80 հազար այցելուներ աշխարհի 185 երկրներից:
Հայաստանն առաջատար այս ցուցահանդեսին մասնակցում է առաջին անգամ և նպատակ ունի խթանել Ռուսաստանից ներգնա զբոսաշրջային հոսքերի աճը, ինչպես նաև առավելագույնս օգտագործել զբոսաշրջային ոլորտում առկա հայ-ռուսական համագործակցության մեծ պոտենցիալը:
Ցուցահանդեսին Հայաստանի մասնակցությունը կազմակերպվում է Ռուսաստանի Դաշնությունում ՀՀ դեսպանատան հետ համագործակցությամբ:

From March 21-24, the National Competitiveness Foundation of Armenia jointly with 8 tour operators will participate in Moscow International Exhibition Travel & Tourism (MITT).
This is the largest exhibition in Russia, which will bring together about 3000 companies, according to the press service of National Competitiveness Foundation of Armenia.
Armenia will for the first time participate in MITT with an aim to boost tourist flow from Russia, as well as to maximum benefit from the Armenian-Russian cooperation in tourism industry.
Armenia’s participation in Moscow tourism exhibition has been organized through support of Russian embassy in Yerevan.