«Արմավիա» ավիաընկերությունը մարել է Ռուսաստանի օդային տարածքում տրամադրված աէրոնավիգացիոն ծառայությունների դիմաց կուտակված 178 հազար դոլար պարտքը, լրագրողներին է հայտնել «Ռոսավիացիայի» ղեկավար Ալեքսանդր Ներադկոն:
«Ուրբաթ օրը ավիաընկերությունը ամբողջությամբ մարել է դեկտեմբերի պարտքը, ուստի նրան հետագայում ևս կթույլատրվի թռիչքներ իրականացնել Ռուսաստանի տարածքում»,-ասել է նա:
Ներադկոն նաև հավելել է, որ ընկերության ընթացիկ պարտքը կազմում է 354 հազար դոլար:
Ինչպես ավելի վաղ` 2012թ մարտի 6-ին էր հաղորդվել, ավիաընկերության աէրոնավիգացիոն սպասարկումը դադարեցվել էր ժամանակին վճարում չկատարելու պատճառով:
Մինչդեռ, մարտի 6-ին «Ռոսավիացիան» ստացել էր հայ ավիափոխադրողի երաշխավորագիրը, որ մինչև 2012թ մարտի 20-ը կվճարվի 2011թ դեկտեմբերի պարտքի մի մասը` 178 հազար դոլարը, հայտնում է ԱվիաՊորտը:

Armavia Air Company repaid the debt at the amount of USD 178 thous. for provision of air navigation services in Russia’s airspace, head of Federal Air Transport Agency(Rosaviatsia) said.
“On Friday, March 16, the air company fully repaid arrears for December, which enables it to further operate flights in Russian territory,” Alexander Neradko said, adding that current debt of the company totals USD 354 thous. On March 6 the company suspended operation due to delayed payment for providing air navigation services in Russia’s airspace.
Rosaviatsia noted that the agency received a letter of guaranteed dated March 6 from Armavia, with the latter pledging to repay part of the debt for last December at the amount of USD 178 thous. by March 20, 2012, AviaPort reported.