«Արմավիա» ավիաընկերությունը մարել է Ռուսաստանի օդային տարածքում տրամադրված աէրոնավիգացիոն ծառայությունների դիմաց կուտակված 178 հազար դոլար պարտքը, լրագրողներին է հայտնել «Ռոսավիացիայի» ղեկավար Ալեքսանդր Ներադկոն:
«Ուրբաթ օրը ավիաընկերությունը ամբողջությամբ մարել է դեկտեմբերի պարտքը, ուստի նրան հետագայում ևս կթույլատրվի թռիչքներ իրականացնել Ռուսաստանի տարածքում»,-ասել է նա:
Ներադկոն նաև հավելել է, որ ընկերության ընթացիկ պարտքը կազմում է 354 հազար դոլար:
Ինչպես ավելի վաղ` 2012թ մարտի 6-ին էր հաղորդվել, ավիաընկերության աէրոնավիգացիոն սպասարկումը դադարեցվել էր ժամանակին վճարում չկատարելու պատճառով:
Մինչդեռ, մարտի 6-ին «Ռոսավիացիան» ստացել էր հայ ավիափոխադրողի երաշխավորագիրը, որ մինչև 2012թ մարտի 20-ը կվճարվի 2011թ դեկտեմբերի պարտքի մի մասը` 178 հազար դոլարը, հայտնում է ԱվիաՊորտը:

Армянская авиакомпания "Армавиа" погасила задолженность в размере $178 тыс. за предоставленное аэронавигационное обслуживание в воздушном пространстве России, сообщил журналистам глава Росавиации Александр Нерадько.
"В пятницу авиакомпания полностью погасила просроченную задолженность за декабрь, поэтому ей дальше будет разрешено выполнять полеты на территории России",- сказал он.
Нерадько также добавил, что текущая задолженность компании составляет $354 тыс.
Как сообщалось ранее, 6 марта 2012 г. аэронавигационное обслуживание авиакомпании было прекращено из-за несвоевременной оплаты за предоставленное аэронавигационное обслуживание ее воздушных судов в воздушном пространстве России.
Между тем, 6 марта 2012 г. в Росавиацию поступило гарантийное письмо армянского перевозчика об оплате части задолженности за декабрь 2011 г. в размере $178 тыс. до 20 марта 2012 года, сообщает АвиаПорт.