Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Ֆրանսիայի մրցակցային մարմնի նախագահ Բրունո Լասերին: «Այսօր Հայաստանի Հանրապետությունում մրցակցային դաշտի կարգավորումը և վերահսկողությունն ամենաարդիական խնդիրներից մեկն է: Վերջին տարիներին մենք էապես ուժեղացրել ենք տնտեսական մրցակցության հանձնաժողովը, ընդունել ենք օրենքներ, որոնցով ընդլայնել ենք այս մարմնի լիազորությունները: Այդ առումով Ձեր փորձը և գիտելիքները խիստ օգտակար են մեզ համար»,-ասել է վարչապետը, հայտնում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Բրունո Լասերը նշել է, որ հաճելիորն զարմացած է կառավարության այն քայլերով, որոնք ուղղված են մրցակցային դաշտը հսկող մարմնի իրավասարությունների ամրապանդմանը և մրցակցային բարենպաստի մթնոլորտի ստեղծմանը: Ֆրանսիայի մրցակցային մարմնի նախագահը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել հայաստանյան իր գործընկերներին՝ մրցակցային օրենսդրության բարելավմանն ուղղված բարեփոխումների, ՏՄՊՊՀ-ի ինստիտուցիոնալ կարողությունների, ինչպես նաև տնտեսական մրցակցության քաղաքականության զարգացման գործընթացում:
Տիգրան Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանի և Ֆրանսիայի մրցակցային մարմինների միջև ստորագրված փոխըմբռնման հուշագիրն օգտակար է լինելու ՀՀ ՏՄՄՊՊՀ-ի գործունեության համար:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տնտեսական մրցակցության քաղաքականության խթանմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял председателя Конкурентного органа Франции Бруно Ласера. «На сегодняшний день регулирование и контроль конкурентного поля является одной из первоочередных задач для Армении. За последние годы мы значительно усилили возможности Госкомиссии по защите экономической конкуренции Армении, приняли законы, которыми расширили полномочия этого органа. С этой точки зрения Ваш опыт и знания очень полезны нам», – подчеркнул глава армянского правительства.
В свою очередь Бруно Ласер отметил, что приятно удивлен шагами правительства Армении по расширению полномочий антимонопольного органа и создания благоприятной конкурентной среды. Глава Конкурентного органа Франции высказал готовность содействовать своим армянским коллегам на пути реформирования законодательного поля в сфере конкуренции, а также процессу развития институциональных возможностей и политики ГКЗЭК.
Тигран Саркисян также выразил уверенность, что подписанный между антимонопольными органами Армении и Франции меморандум будет полезен ГКЗЭК.
Накануне в Ереване председатель Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Армении Артак Шабоян и председатель Конкурентного органа Франции Бруно Ласер в присутствии посла Франции в Армении подписали меморандум о взаимопонимании.