Մարտի 20-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 5,15 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 387,86 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 387.90 դրամ:
Մարտի 20-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.39 դրամ` մարտի 19-ի համեմատ նվազելով 0.36 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 512.40 դրամ` ավելավալով 0,36 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.02 կետով` կազմելով 13.28 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 20 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 5,15 млн. драмов по среднему курсу 387,86 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 387,90 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 20 марта составил 388,39 драма, сократившись по сравнению с 19 марта на 0.36 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 512,40 драма, увеличившись на 0.69 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,02 п.п. – 13,28 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.