Բացելով կառավարության նիստը՝ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը անդրադարձել է ներկրվող պատվաստանյութերի որակին, քանի որ այդ հարցով նրան են դիմել Արմավիրի գյուղերի բնակիչները: «Մենք վերահսկո՞մ ենք ներկրվող պատվաստանյութերը»,-հարցրել է նա գյուղնախարար Սերգո Կարապետյանին:
Այս հարցին նախարարը պատասխանել է, որ նման վերահսկողություն չկա, քանի որ կա ստուգման երկու եղանակ՝ առաջինը, համապատասխան լաբորատոր ստուգումն է, որի անցկացման համար անհրաժեշտ լաբորատորիա Հայաստանում չկա, երկրորդը, նմուշները Եվրոպա ուղարկելն է: Նախարարը հավելեց, որ այդպիսի լաբորատորիայի ստեղծումը մեծ ծախսեր է պահանջում, ուստի պատվաստանյութը ձեռք է բերվում համապատասխան լիցենզիա ունեցող եվրոպական ընկերություններից:
Այնուամենայնիվ, վարչապետը անհրաժեշտ համարեց գոնե պարբերաբար այդ պատվաստանյութերը ստուգման ուղարկել: Այդ առնչությամբ Սերգո Կարապետյանն ասել է, որ այս տարի դա կարելի է իրականացնել:

Открывая заседание правительства РА, премьер-министр Армении Тигран Саркисян 22 марта поднял вопрос качества импортируемых в страну вакцин, поскольку с этой проблемой к нему обратились сельчане Армавира. “Как мы контролируем поступающие к нам вакцины?”, – поинтересовался он у министра сельского хозяйства Армении Серго Карапетяна.
На этот вопрос от министра поступил ответ: “никак”, поскольку существует два вида проверок: во-первых, это наличие соответствующей лаборатории, которой в Армении нет, или же надо отправлять экземпляры для проверки в Европу. В связи с этим глава министерства добавил, что такая лаборатория стоит очень дорого, поэтому вакцины приобретаются от тех европейских компаний, которые имеют соответствующую лицензию.
Тем не менее, премьер посчитал необходимым хотя бы периодически отправлять эти вакцины на проверку. В связи с этим Серго Карапетян сказал, что в этом году армянская сторона сможет это сделать.