ՀՀ կառավարությունը «Արարատ սննդի կոմբինատ»ՍՊԸ կողմից իրականացվող ներդրումային ծրագրով 2011 թ. նոյեմբերի 1-ից մինչև 2012 թ. դեկտեմբերի 30-ը ներառյալ ներմուծվող 300 մլն դրամը գերազանցող արժեքով ապրանքների ԱԱՀ վճարման ժամկետը հետաձգել է մինչև 2014 թ. նոյեմբերի 1-ը։
Ընկերությունը 2010 թ. հիմնել է եվրոպական արտադրության ժամանակակից սարքավորումներով հագեցած բնական հյութի արտադրության գործարան ` ներդնելով ավելի քան 2 մլրդ դրամ։ Նախատեսված 40-ի փոխարեն ստեղծվել է մոտ 70 աշխատատեղ։
Այժմ ընկերությունը ծրագրում է ընդլայնել իր գործունեությունը` հիմնելով ապակյա տարայով բնական հյութի և նեկտարի, խոտաբույսի,հատապտղի և թեյի փաթեթավորման, ինչպես նաև գազավորված ըմպելիքի արտադրություն, իրականացնել մոտ 1.59 մլրդ դրամի ներդրում, ստեղծել 70-80 աշխատատեղ` 110 հազար դրամ միջին աշխատավարձով։
Այս առնչությամբ ՀՀ վարչապետը ընդգծել է, որ սա լավ օրինակ է այն ընկերությունների համար, որոնք ցանկանում են ներկրել սարքավորումներ և ընդլայնել իրենց արտադրությունը, որպեսզի նրանք ևս դիմեն կառավարությանը իրենց ներդրումային ծրագրով: Ընդ որում, Սարգսյանը հավելել է, որ հարկային նպաստներ ստացած ընկերությունները գտնվում են կառավարության ուշադրության կենտրոնում:

Правительство Армении на заседании 22 марта разрешило компании ООО «Пищевой комбинат Арарат» продлить сроки уплаты НДС до 1 ноября 2014 года в рамках инвестиционной программы импорта оборудования на сумму более 300 млн. драмов.
Компания в 2010 году инвестировала более 2 млрд. драмов для производства натуральных соков с использованием современного европейского оборудования. Как сообщил министр экономики Армении Тигран Давтян, ООО «Пищевой комбинат Арарат» намерено расширить производство, инвестировав порядка 1,59 млрд. драмов. В результате чего будет создано 70-80 новых рабочих мест со средней зарплатой в 110 тыс. драмов. Компания намерена помимо натуральных соков производить травяные чаи, а также газированные напитки.
В связи с этим премьер-министр Армении Тигран Саркисян отметил, что это хороший пример для тех компаний, которые хотят импортировать оборудование и расширить свое производство, чтобы и они обратились в правительство со своей инвестиционной программой. При этом Тигран Саркисян добавил, что получившие налоговые льготы компании находятся под бдительным контролем правительства.